Kaip paruošti namus remontui?
Namų remontas – ne tik daug santaupų bei laiko pareikalaujantis procesas, bet ir nemenkas iššūkis net ir ne pirmą kartą su juo susiduriantiems žmonėms. Dar nė nepradėję darbų imame svarstyti – o kur remonto metu teks dėti daiktų kupinas spintas, kur sukrauti visus ant lentynų stovinčius suvenyrus ir kaip nedideliame sandėliuke sutalpinti visas knygas, kilimus, pagalvėles ir kitą jaukių namų atributiką? Vos keletas paprastų žingsnių, atliktų prieš remonto darbus, gali sutaupyti ir laiko, ir vietos – pasirūpinkite namų paruošimu iš anksto!
Pasirūpinkite daiktų apsauga
Bene didžiausias galvosūkis, užklumpantis susiruošus renovuoti namus, yra daiktų apsauga. Tenka pasirūpinti per ilgus metus lentynose sukauptu turtu, nukabinti nuo sienų visus paveikslus ir šeimos nuotraukas bei apsaugoti minkštus baldus nuo bet kokių dažų, lakų bei kitų cheminių medžiagų, naudojamų darbų metu. Vargu, ar visi šie daiktai tilps jūsų sandėliuke, tad kone paprasčiausia yra apdengti juos. Tam geriausiai tinka speciali dažymo plėvelė, įprastai skirta grindų apsaugai dažant lubas. Atitraukite baldus nuo sienų ir apdengę juos plėvele užklijuokite lipnia juosta, kad ši nejudėtų atsiradus skersvėjui ar tiesiog žmonėms judant patalpose. Tiesa, gali būti, kad kai kurių baldų numontuoti nuo sienų negalėsite – jei jie prilipdyti klijais ar specialiomis jungtimis, toks veiksmas gali vėliau lemti papildomą poreikį sienų lyginimui ten, kur šio galbūt visai nereikia. Tokiu atveju apdenkite didžiąją baldo dalį, o šalia sienų esančius kraštus kruopščiai apklijuokite dažymo juosta – taip apsaugosite baldus nuo dažų, impregnantų ar tapetų klijų.
Atjunkite komunikacijas
Kitas svarbus žingsnis, ruošiantis remonto darbams – namuose esančių komunikacijų atjungimas. Prieš imantis dažyti sienas, kloti naują grindų dangą ar atlikti kitus darbus, svarbu pasirūpinti, kad elektra bei kitos komunikacijos, galinčios turėti įtakos darbų kokybei, jūsų būste būtų išjungtos – kitu būdu rizikuojate ne tik savo turtu, bet ir gyvybe. Štai, pavyzdžiui, viena didžiausių klaidų atnaujinant sienų spalvą, yra kištukinių lizdų rėmelių nenuėmimas – taip dažai padengiami netvarkingai, nevientisai, o spalvą išlyginti vėliau gali būti net ir neįmanoma. Atlikdami nuėmimą, išjunkite elektrą – be abejo, jos vėliau prireiks tobulam apšvietimui dažymo metu, tačiau pasiruošimo etapą verčiau planuokite atlikti dienos metu.
Pašalinkite senas dangas
Ko gero, net ir remonto naujokui aišku – prieš atnaujinant sienas ar grindis, pradėti teks nuo senos dangos šalinimo. Vis dėlto, ne kiekvienu atveju šis pasiruošimo etapas bus vienodas. Štai, pavyzdžiui, panorę atšviežinti kambario spalvą, pirmiausia turėtumėte kruopščiai įvertinti dabartinės dangos būklę – jei siena lygi, be įbrėžimų ar įtrūkimų, o dažai, kuriais ji nudažyta – tokio paties tipo, pavyzdžiui, emulsiniai, galite darbus pradėti ir be jokio papildomo pasiruošimo. Kitu atveju gali tekti sienas patinkuoti, o vėliau padengti gruntiniu sluoksniu – tokį žingsnį turėsite atlikti ir tuomet, jei nežinote, kokiais dažais siena buvo padengta anksčiau. Jei ruošiatės dažyti ar naujai klijuoti anksčiau tapetuotas sienas – kruopščiai pašalinkite seną dangą ir klijus, kitaip galite neišvengti nelygumų. Kur kas lengviau šią užduotį atlikti padės specialūs tapetų nuėmikliai – jie efektyviai atmirko senas dangas ir leidžia be jokio vargo jas nuplėšti. Savo ruožtu, šalindami senas grindų dangas, taip pat neapsieisite be specialių įrankių – visomis reikiamomis priemonėmis galite pasirūpinti savo mėgstamose namų ir buities prekių parduotuvėse. Tiesa, daug išlaidauti tikrai neverta – puikų remontą atlikti galite ir kur kas pigiau – tereikia pasižvalgyti akcijų leidiniuose ir surasti išties naudingus pasiūlymus!