Kaip pasirinkti televizorių?
Televizoriai jau seniai tapo vienu pagrindinių namų elektronikos prietaisu. Prie jų ne tik praleidžiame daug laiko su šeima ar draugais stebėdami įvairias TV transliacijas, bet ir ilsimės grįžę po darbų, atitrūkstame nuo problemų ir galiausiai leidžiame ilgus ir tamsius žiemos vakarus. Neretai televizorius namuose veikia kaip tam tikras fonas, kuris padeda kurti gyvą atmosferą. Vis tik sparčiai tobulėjančios technologijos neretai kartu sukelia ir daug klausimų norintiems pakeisti seną televizorių nauju.
Televizorių rinkos pokyčiai
Televizoriai per pastarąjį dešimtmetį smarkiai ištobulėjo ir pasikeitė. Tai puikiai nusako ir faktas, jog šiandien rinkdamiesi televizorių jau sunkiai galėtume vadovautis prieš penkis ar daugiau metų galiojusiais patarimais. Šiandien ištobulintos operacinės sistemos leidžia turėti gausybę papildomų funkcijų ir įvairių pramogų, todėl televizoriai mūsų kasdienybėje tapo dar svarbesni.
Technologijos, kaip įprastai, sparčiai juda į priekį, tačiau televizorių pramonė jau kuris laikas yra viena iš greičiausiai besivystančių. Gamintojai netrunka atsisakyti pasenusių ir vertės nebeteikiančių televizorių gamybos. Pavyzdžiui dar visai neseniai populiarumo viršūnėje buvę televizoriai su kineskopiniais ir plazminiais ekranais šiandien jau yra nebepaklausūs, todėl tokių ekranų gamyba tapo nepelninga.
Kaip išsirinkti televizorių?
Jeigu nusprendėte atsinaujinti ir savo seną televizorių pakeisti nauju, jums teks gerokai paplušėti gilinantis į įvairius parametrus. Kad tai būtų paprasčiau, išrinkome keletą svarbiausių kriterijų, kurie padės jums greičiau suvokti naujos kartos televizorių galimybes bei jų tarpusavio skirtumus.
- LCD ar OLED? Vystantis televizorių technologijoms, pastaraisiais metais rinkoje išryškėjo dvi kategorijos ekranų, kurios užima dominuojančias pozicijas. Tai LCD ir OLED ekranai. LCD, tai skystųjų kristalų matricos pagrindu gaminami ekranai, kuriems apšviesti anksčiau buvo naudojamos fluorescencinės lempos. Šiandien šias lempas pakeitė kur kas ryškesni ir ekonomiškesni LED diodai. Tokie ekranai yra sudaryti iš kelių sluoksnių – skystųjų kristalų ir LED elementų. LCD televizoriai turi plonus korpusus ir yra taupūs.
OLED yra nauji ir brangesni televizoriai iš šviesos diodų, kurie yra atsakingi už vaizdo atkūrimą pikselių pagalba. Šie pikseliai yra nepriklausomi vienas nuo kito, todėl atkuriama raiška yra ypač aukštos kokybės. Tokie ekranai labai gerai atkuria juodas spalvas, kontrastus ir ryškumą. Jei svarstote pirkti naują televizorių, apsispręskite dėl naudojamos technologijos. Specialistai sutinka, kad geresni yra OLED tipo televizoriai tiek dėl ryškumo, tiek ekrano apšvietimo, tačiau renkantis atkreipkite dėmesį į perteikiamus spalvų kontrastus, juodos spalvos gilumą. Jei biudžetas jūsų per daug neriboja, pasirinkę televizorių su OLED ekranu tikrai neprašausite. Tik atminkite, kad televizoriaus kaina priklausys ne tik nuo naudojamos technologijos, bet ir nuo įstrižainės dydžio bei prekinio ženklo.
- Kokia turėtų būti įstrižainė? Televizoriaus įstrižainę specialistai rekomenduoja rinktis atsižvelgiant į kelis aspektus. Visų pirma, įvertinkite kiek turite televizoriui vietos. Visi šiuolaikiniai televizoriai yra plokščiaekraniai, todėl užima tiek vietos, kiek siekia jo įstrižainė. Pripratus prie didesnio televizoriaus dažniausiai niekas nebenori sugrįžti prie mažesnio, todėl jei dvejojate tarp kelių dydžių, rinkitės didesnį atsižvelgdami į savo biudžeto galimybes. Taip pat atkreipkite dėmesį į atstumą nuo televizoriaus. Sėdėjimas per daug arti ilgainiui gali sukelti regėjimo ir sveikatos problemų, tuo tarpu per didelis žiūrėjimo atstumas neperteiks norimo efekto.
- Ekrano raiška. Ekrano raiška kartu su atkuriamu dažniu yra vienas svarbiausių parametrų, kuris nulemia transliuojamo vaizdo aiškumą. Skiriamoji geba parodo kiek taškų (pikselių) dalyvauja vaido atkūrimo procese, taigi kuo šių taškų yra daugiau, tuo televizoriaus raiška yra geresnė. Yra kelios pagrindinės ekranų raiškos:
- „HD“ (1366×768)
- „Full HD“ (1920×1080)
- „Ultra HD 4K“ (3840х2160)
Rinkoje šiandien dominavimą jau perėmė daugelio gamintojų masiškai gaminami 40-55 colių įstrižainės 4K raiškos televizoriai. Problema ta, kad mes vis dar turime per mažai kokybiško turinio, kuris būtų transliuojamas šia raiška, ypač kalbant apie televiziją. Vis tik rinka sparčiai keičiasi ir tobulėja, atsiranda įvairios medijos, kuriami nauji filmai, kurie paliko šią gebą, todėl spręsdami ar jums reikia 4K televizoriaus, atsižvelkite į tai ar tai bus jūsų pagrindinis namų televizorius, ar ne.
Jei vis dar nežinote, koks televizorius jums geriausiai tiktų arba pasiklydote skirtingų parametrų ir specifikacijų liūne, kreipkitės į patyrusius Universalaus meistro televizorių specialistus bei greitai ir patogiai gaukite visus atsakymus. Mes padėsime jums nepasimesti didelėje televizorių pasiūloje ir atsižvelgę į jūsų individualius poreikius maksimaliai supaprastinsime jūsų naujo televizoriaus paiešką!