Kaip tinkamai išdžiovinti sušlapusį mobilųjį telefoną?

Kaip tinkamai išdžiovinti sušlapusį mobilųjį telefonąŠiomis dienomis technologijos yra taip toli pažengusios ir taip sparčiai vystomos, kad užtenka tik pagalvoti apie kokią nors funkciją, ir ji tuojau pat yra įgyvendinama. Tačiau, yra keista pagalvoti, kad tik pastaraisiais metais išmanieji telefonai sulaukė rimtesnio atsparumo vandeniui (nei paprasto atsparumo lietaus poveikiui). Bet kuriuo atveju, geriau yra dabar tai gauti, nei vėliau ar niekada.

Tačiau, tai nereiškia, kad jūsų išmanusis telefonas dabar yra nemirtingas. Pirmiausiai, IP67 – standartu tampantis telefono atsparumo dulkėms ir vandeniui kodas – parodo tik tai, kad (1) į telefoną negali patekti jokios dulkės ir (2) kad jis gali būti panardintas į vandenį, bet tik ne daugiau nei į 1 m gylį ir ne ilgesnį nei 30 minučių laikotarpį. Antra, telefonų gamintojai labai aiškiai nurodo, kad garantija nėra taikoma telefonui patekus į vandenį ir už bet kokią galimą žalą telefonui neteiks nemokamų remonto paslaugų. Galiausiai, atkreipiame dėmesį į tai, kad ne visi telefonai turi tą pačią apsaugą nuo vandens, todėl bet kuriuo atveju būkite atsargūs.

Jeigu taip jau nutiko, kad jūsų mobilusis telefonas įkrito į vandenį, pirmiausiai ištraukite jį iš vandens, tuojau pat išjunkite, ištraukite SIM kortelę bei visas kitas pašalinamas telefono dalis, nuvalykite rankšluosčiu (arba rankove, jeigu nesate namuose), švelniai pakratykite, kad vanduo išbėgtų lauk pro lizdus ir jeigu nesikreipiate į telefonų remontą– tuomet imkitės žemiau nurodytų priemonių.

telefonai ryziuose

Ryžiai

Ar pastebėjote, kad užtenka vos vieną stiklinę ryžių įpilti į puodą pilną vandens ir tuojau pat tampate maisto banku, galinčiu pamaitinti kelis tūkstančius žmonių? Tai nutinka dėl ryžių įspūdingų galimybių sugerti drėgmę ir vandenį. Paimkite didelį dubenį, įdėkite mobilųjį telefoną į jį, pripilkite tiek ryžių, kad apsemtumėte visą telefoną ir tuomet pamirškite jį 24 valandoms.

Tik parai praėjus, surinkite (tikėkimės) išdžiuvusį telefoną ir bandykite jį įjungti. Jeigu jis neįsijungia, grūskite atgal į ryžius ir bandykite dar kartą. Daugiausiai telefonui leiskite džiūti keturias paras. Jeigu ties ketvirtu kartu telefonas atsisako įsijungti, tuomet paskutinė viltis yra kreiptis į ekspertus. Taip, tai dažniausiai reiškia, kad jūsų ištikimasis draugas daugiau nebeįsijungs, bet to nesužinosite, jeigu nenunešite į taisyklą.

Jeigu neturite ryžių, taip pat galite bandyti naudoti silikagelį – jį galite rasti naujų batų dėžėse. Tai yra tas keistas popierinis paketėlis su smulkiais šratais viduje. Jis yra skirtas drėgmei sugerti, tad kuo daugiau tokių galite rasti, tuo geriau!

Katilinė

Jeigu gyvenate nuosavame name, labai tikėtina, kad turite katilinę ar tiesiog židinio sistemai skirtas patalpas. Tokiu atveju sušlapusį telefoną galite taip pat šiltai palikti ir šiose patalpose – aplinkos šiluma padės išdžiovinti telefoną. Tačiau, atkreipiame dėmesį, kad šiame sakinyje raktažodis yra „šiltai“, o ne „karštai“. Per aukšta temperatūra yra žalinga telefonui.

Ko vengti telefonui sušlapus

Vadovaukitės toliau pateiktomis gairėmis paaiškinančiomis, ko nedaryti mobiliajam telefonui sušlapus.

  • Viltis miršta paskutinė. Mobiliajam telefonui neįsijungiant, nesvieskite jo į sieną iš pykčio. Jis vis dar gali suveikti (ir tokiu būdu išvengiate žalos aplinkiniams daiktams ar asmenims).
  • Jokiu būdu nedėkite mobilaus telefono į skalbinių džiovyklę, net jeigu ir suvyniojate jį į šilčiausią kojinę.
  • Nelaikykite mobiliojo telefono ant radiatoriaus.
  • Nebandykite džiovinti mobiliojo telefono plaukų džiovintuvu.
  • Jokiu būdu nedėkite mobiliojo telefono į šaldymo kamerą.

Jeigu visgi nusprendžiate nesiimti šių priemonių, o tiesiog bandyti kreiptis į jūsų telefono gamintojo atstovybę arba telefoų taisyklą, apsimesdami, kad nesuprantate, kas nutiko, atminkite – dauguma išmaniųjų telefonų turi drėgmės detektorius ir jie suveikia telefonui įsileidus vandenį į vidų, todėl ekspertai tuojau pat supras, kas nutiko. Gera žinia yra tai, kad jie negalės nustatyti, ar telefonas įkrito į pelkę, ar į tualetą, tad dėl to galite būti ramūs.